UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

مرداد 98 - همبستگی جامعه جهانی با قربانیان تروریسم

مرداد 98 - همبستگی جامعه جهانی با قربانیان تروریسم

تهران 30 مرداد 1398 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد)-- دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت دومین سالگرد روز بین المللی یادبود و احترام به قربانیان تروریسم، 21 اوت 2019 برابر با 30 مرداد ماه جاری گفت جامعه بین المللی با قربانیان تروریسم همبستگی دارد.

 متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

 تروریسم در همه انواع و اشکال، همچنان یک چالش جهانی است که باعث ایجاد خسارت های جبران ناپذیر به افراد، خانواده ها و جوامع می شود. این زخم ها عمیق هستند، اگرچه ممکن است با گذشت زمان کم رنگ شوند اما هیچ وقت از بین نمی روند.

این روز بین المللی به ما یادآوری می کند هر چند یک حمله شاید مدت ها پیش اتفاق افتاده باشد اما قربانیان آن همواره با اثراتش در حال مبارزه هستند.  قربانیان و بازماندگان این حملات در سراسر دنیا فرصتی لازم دارند تا از طریق عدالت و حمایت بهبود یابند. هزاران نفر مقاومت، شجاعت و روحیه بسیار خوبی نشان می دهند. آنان اتحادهای جهانی ایجاد کردند، با شایعات دروغین منتشر شده توسط تروریست ها مقابله و مبارزه کردند و صدای اعتراض خود را در خصوص تهدید تروریسم و نبود عدالت به گوش همگان رساندند. 

 نیاز داریم تا حمایت بلند مدت و چندجانبه از قربانیان و بازماندگان تروریسم به خصوص از راه  مشارکت با دولت ها و جوامع مدنی داشته باشیم تا بتوانند التیام و بهبود پیدا کرده، زندگی خود را بازسازی و به دیگران کمک کنند.

حمایت از قربانیان تروریسم شیوه ایست که می توانیم از راه آن به مسئولیت خود در قبال حمایت از حقوق آنان و بشریت مشترکمان عمل کنیم. همچنین، ما می توانیم از طریق گوش فرادادن به قربانیان تروریسم، یاد بگیریم تا چگونه به بهترین نحو جوامع مان را بر علیه تروریسم متحد سازیم.

سازمان ملل متحد کمک کرد تا از طریق فعالیت های دفتر مقابله با تروریسم، صدای قربانیان تروریسم را متحد کرده و آن را به گوش همگان برساند. تصویب قطعنامه اخیر توسط مجمع عمومی درباره قربانیان و تاسیس گروه دوستان قربانیان تروریسم گام های دیگری هستند تا اطمینان حاصل کنیم حمایت ما تقویت و بیشتر شده، همچنین تمام جنبه های نیازهای قربانیان را در بر می گیرد. نخستین کنگره جهانی سازمان ملل متحد در خصوص قربانیان تروریسم در سال آینده، کارمشترک ما را بیشتر تقویت خواهد کرد.  

 اینجانب از شما تقاضا دارم تا همگی در دومین سالگرد روز جهانی یادبود و احترام به قربانیان  تروریسم، درباره زندگی هایی تامل کنیم که در نتیجه تروریسم برای همیشه تغییر کرده اند. بیایید متعهد شویم تا به قربانیان نشان دهیم که تنها نیستند و هر جا که باشند جامعه بین المللی با آنان همبستگی دارد.  در خواست قربانیان تروریسم برای بهبودی وعدالت شامل حال همه ما می شود.

Last modified onWednesday, 21 August 2019 12:48
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time