UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

مرداد 98 - فراخوان گوترش برای حفظ امنیت امدادگران

مرداد 98 - فراخوان گوترش برای حفظ امنیت امدادگران

تهران 28 مرداد 1398 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) -- دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی بشردوستی، 19 اوت 2019 برابر با 28 مرداد ماه جاری ضمن ادای احترام به زنان امدادگر و تاکید بر تقویت نقش زنان در عملیات بشردوستانه، از رهبران جهان خواست اطمینان حاصل کنند آسیبی به امدادگران وارد نشود.

 متن کامل پیام آنتونیو گوترش به شرح زیر است:

 روز جهانی بشردوستی، روز گرامی‌داشت امدادگرانی است که در سراسر جهان برای کمک به حفظ و بهبود زندگی دیگران، جان خود را به خطر می‌اندازند. ما امسال ادای احترام ویژه‌ای داریم به زنان امدادگر و تحول عظیمی که آنان برای میلیون‌ها زن، مرد و کودک نیازمند ایجاد می کنند.

از حمایت غیرنظامیانی که در بحران گرفتار شده‌اند تا کمک به مقابله با شیوع بیماری‌ها، زنان امدادگر در خط مقدم هستند. حضور آنان موجب می‌شود عملیات امدادرسانی با  افزایش دسترسی، موثرتر واقع شود. همچنین، حضور زنان امدادگر پاسخ بشردوستانه به خشونت مبتنی بر جنسیت را بهبود می‌بخشد که در مواقع بحران افزایش می‌یابد. امروز و برای بقیه ماه جاری، از شما دعوت می‌کنیم تا داستان‌های اثرگذار آنان را از طریق بسترهای برخط (آنلاین) و شبکه‌های اجتماعی خود به اشتراک گذارید. با انجام این کار، بر تعهد مشترک خود به تقویت نقش زنان در عملیات بشردوستانه تأکید می‌کنیم.

رهبران جهان و همه گروه‌های درگیر در مناقشات، باید اطمینان حاصل کنند همان‌طور که در قوانین بین‌المللی آمده، آسیبی به امدادگران وارد نشود. نقض جدی قوانین بشردوستانه و حقوق بشر در سراسر جهان ادامه دارد. این موارد باید مورد تحقیق و تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

در روز جهانی بشردوستی و تمامی روز‌ها، ما درحمایت از امدادگران در سراسر جهان به پا می خیزیم.

Last modified onMonday, 19 August 2019 13:50
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time