UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

مرداد 98 - حمایت مالی کره جنوبی از طرح سه ساله یونیدو برای توسعه پایدار مهمان شهرهای پذیرای پناهندگان افغان در ایران

مرداد 98 - حمایت مالی کره جنوبی از طرح سه ساله یونیدو برای توسعه پایدار مهمان شهرهای پذیرای پناهندگان افغان در ایران

تهران، 27 مرداد 1398 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) -- سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) با حمایت مالی دولت کره جنوبی به ارزش یک میلیون 500 هزار دلار، طرح بازسازی و توسعه پایدار سیستم های مدیریت آب، انرژی و پسماند را در پنج مهمانشهر پرجمعیت کشور با ظرفیت 18 هزار نفر اجرا می نماید.

یو جانگ هیان، سفیرکره جنوبی در ایران هفته گذشته در این خصوص اظهارداشت : " از همکاری با سازمان یونیدو برای اجرای این طرح مهم بسیار مفتخریم. این طرح در سال 2022 تکمیل خواهد شد." وی در ادامه افزود: " امیدوارم بهبود شرایط زندگی پناهندگان افغان در کنارحرفه آموزی، امکان بهره مندی آنان از فرصت های اقتصادی را فراهم آورد." ایشان هم چنین بر تعهد دولت کره برای ارائه کمک های بشر دوستانه در آینده تاکید کردند.

با اجرای این طرح امکان بهره مندی از منابع انرژی پایدار و فراگیر سازگار با محیط زیست  در مهمانشهرهای مورد نظر فراهم می آید. علاوه بر آن دسترسی به انرژی های پاک، مدیریت پسماند، ظرفیت سازی و کمک های فنی برای پناهندگان افغان نیز تسهیل می گردد.

فیلیپ شولتس، مدیر ارشد برنامه های توسعه ای یونیدو در این زمینه اظهار داشت: "ما از دولت و مردم کره بخاطر سخاوتشان در حمایت از این طرح بسیار سپاسگزاریم، زیرا که همکاری آنان باعث تغییر چشمگیری در شرایط زندگی و چشم انداز آینده آسیب پذیرترین پناهندگان افغان در ایران خواهد شد. در ادامه وی افزود: "یونیدو در این طرح، توسعه پایدار جامعه میزبان ساکن در این مناطق را نیز تسهیل خواهد نمود."

 در این طرح توجه ویژه ای به نقش جوانان و زنان پناهنده می شود تا در راستای برنامه ها و سیاست های دولت ایران با آموزش های حرفه ای و برنامه های عملی مناسب امکان تقویت ظرفیت ها و توانمندی های آنان فراهم گردد.

سازمان یونیدو از 1965 میلادی در راستای ترویج و توسعه صنعتی فراگیر و پایدار با دولت ایران همکاری داشته است. این سازمان با هدف کمک به پناهندگان طرح های فنی متعددی را در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران، عراق، سودان، افعانستان، لبنان و ترکیه اجرا نموده است.

جمهوری اسلامی ایران رتبه چهارم را درمیان کشورهای پذیرنده پناهندگان در جهان داراست. تعداد پناهندگان افغان و عراقی ثبت شده در ایران در حدود 980000 نفر است.

Last modified onSunday, 18 August 2019 11:05
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time