UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

تیر 98 - جمهوری اسلامی ایران میزبان دوازدهمین کار گروه منطقه ای پیش سازها

از چپ به راست: دکتر امیرعباس لطفی، مدیرکل روابط بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ايران؛ سردار مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران؛ آقای ناصر اصلانی، معاون اداره کاهش عرضه مواد مخدر و کنترل مرزی ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران؛ آقای رجینالد پیتز، رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در قزاقستان؛ آقای کاوه مرادی، مدیر ارشد برنامه، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران؛ از چپ به راست: دکتر امیرعباس لطفی، مدیرکل روابط بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ايران؛ سردار مسعود زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران؛ آقای ناصر اصلانی، معاون اداره کاهش عرضه مواد مخدر و کنترل مرزی ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران؛ آقای رجینالد پیتز، رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در قزاقستان؛ آقای کاوه مرادی، مدیر ارشد برنامه، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران؛

تهران، 15 ژوئیه 2019 - دوازدهمین کارگروه منطقه­ای پیش­سازها (RWGP) در چارچوب برنامه منطقه­ای دفتر مقابله با مواد مخدر وجرم سازمان ملل متحد (UNODC) برای افغانستان و کشورهای همسایه  در تهران برگزار شد. مقامات ارشد دولتی از کشورهای برنامه منطقه­ای، ستاد مبارزه با مواد مخدر، پلیس مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران و سفیران و نمایندگان هیئت­ های دیپلماتیک از کشورهای گروه دوبلین کوچک در این نشست شرکت کردند.

آقای ناصر اصلانی، معاون اداره کاهش عرضه مواد مخدر و کنترل مرزی ستاد مبارزه با مواد مخدر جمهوری اسلامی ایران، ضمن تشکر از شرکت­کنندگان در این رویداد اظهار داشت: "موضوع پیش­سازها یک معضل بین­المللی است که با آسیب­های مختلف در زندگی اجتماعی و سلامت افراد و جوامع در ارتباط است." وی همچنین اظهار داشت که مبادله اطلاعات در همکاری­های بین­المللی برای مقابله با این معضل که می­تواند از طریق همکاری بین­المللی حل شود، بسیار مهم است.

آقای رجینالد پیتز، رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در قزاقستان، سخنرانی خود را با ذکر جمله­ای از وزیر پیشین وزارت  امور خارجه افغانستان، آقای صلاح­ الدین ربانی، آغاز نمود: " مشکل افغانستان هروئین نیست، مشکل افعانستان پیش­سازهای شیمیایی است". وی همچنین اظهار داشت: " اکثر کشفیات مواد مخدر از طریق عملیات اطلاعاتی است، بنابراین اهمیت اطلاعات آشکار است. یک مشکل مشترک وجود دارد، پس ما باید از طریق همکاری­های منطقه­ای برای ارتقای یک سبک زندگی سالم در جامعه مان یک راه­ حل مشترک پیدا کنیم".

سردار زاهدیان، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر، در سخنان خود اظهار داشت که مسئله مواد مخدر و پیش­سازها یک معضل جهانی است که نیاز به همکاری فرا ملی و حمایت از سوی سازمان­های بین­المللی دارد. او در ادامه گفت: "عملیات و فرایندهای کنترل مرزها هزینه­های سنگینی در بر دارد که همواره جمهوری اسلامی ایران متحمل شده است و البته فواید مثبت آن نه تنها برای ایران بلکه برای جامعه جهانی هم بوده است. وی همچنین اظهار داشت که بیش از 70 درصد کشفیات مواد مخدر جهانی در ایران است و  3814 شهید و بیش از 12 هزار جانباز نشان­ دهنده موضع جدی ایران در مبارزه با مواد مخدر است که البته نیازمند همکاری­ها و پشتیبانی­های بین­المللی است. سردار زاهدیان سخنان خود را با ابراز آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای برقراری ارتباط و گسترش همکاری گسترده در زمینه مبادله اطلاعات و عملیات مشترک با سایر کشورها، به پایان رساند.

همچنین آقای استفان شولتز، سفیر اتریش در تهران، اظهار داشت که اخیراً بازدیدی از مرز ایران و افغانستان داشته­ اند و فعالیت­ های چشمگیر و گسترده­ نیروی انتظامی ایران را مشاهده کرده و امیدوار است همکاریشان با ایران ادامه پیدا کند.

 

Last modified onMonday, 22 July 2019 03:49
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time