UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

خرداد 98 - کمک غذایی اضطراری برای هزاران خانواده سیل زده در ایران

خانم نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا در حال پخش بسته های غذایی در خوزستان. عکس: برنامه جهانی غذا/ندا مبرا خانم نگار گرامی، نماینده برنامه جهانی غذا در حال پخش بسته های غذایی در خوزستان. عکس: برنامه جهانی غذا/ندا مبرا

امروز، برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد در پاسخ به سیل ویرانگر اخیرکه اکثر استان های جمهوری اسلامی ایران را تحت تاثیر قرار داده است، ارائه کمک های غذایی اضطراری به 50 هزار نفر برای یک ماه را آغاز نمود.

اخیرا باران های شدید در ایران موجب بروز سیل گسترده ای در بیشتر استان های کشور شد که در نتیجه آن 75 نفر جان باختند و هزاران نفر آواره شدند.  بیشترین آسیب ناشی از سیل متوجه استان های گلستان، فارس، خوزستان، لرستان و ایلام بوده که باعث شده در این استان ها شرایط اضطراری اعلام گردد.

نگار گرامی نماینده برنامه جهانی غذا در ایران گفت: "برنامه جهانی غذا در مورد اقشاری که بیشترین آسیب را دیده اند نگران است زیرا برای دسترسی به غذا با مشکل جدی مواجه هستند." وی در ادامه گفت: "برنامه جهانی غذا در هماهنگی با مقامات دولتی و جمعیت هلال احمر ایران 12هزار بسته غذایی خانوار را بین جوامع آسیب دیده استان خوزستان در طول ماه مبارک رمضان توزیع خواهد کرد."

بسته های غذایی  که از طریق خرید داخلی در ایران تهیه گردیده  شامل برنج، کنسرو لوبیا چیتی، کنسرو ماهی تن، عدس ، لوبیا چیتی، شکر، قند، روغن مایع خوراکی، چای و نمک تصفیه شده است.

از آغاز سیل تاکنون، انجمن هلال احمر ایران کمک های غذایی، از جمله غذا های آماده و بسته های غذایی خانوار را در اختیار افراد سیل زده قرار داده است. اما با ادامه بارش ها، پنج استان فوق الذکردر غرب ایران در حالت اضطرار باقی ماندند که نیازمند پشتیبانی بیشتر از دولت و برنامه جهانی غذا هستند.

فعالیت های برنامه جهانی غذا با بیش از 30 سال سابقه در ایران شامل ارائه کمک های غذایی به پناهندگان آسیب پذیر افغان و عراقی  و همچنین آمادگی برای پاسخگویی در شرایط اضطراری مانند زمین لرزه و سیل می باشد.

Last modified onThursday, 23 May 2019 09:58
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time