UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

اردیبهشت 98 - گرامی داشت روز جهانی خانواده توسط موسسه مادران امروز

شرکت کنندگان در مراسم روز جهانی خانواده در محل موسسه مادران امروز شرکت کنندگان در مراسم روز جهانی خانواده در محل موسسه مادران امروز

تهران- موسسه مادران امروز(مام) طی مراسمی در محل این موسسه روز جهانی خانواده را در تاریخ 25 اردیبهشت 1396 گرامی داشت.

این مراسم با خیر مقدم و قرائت بیانیه موسسه مادران امروز به مناسبت روز جهانی خانواده توسط یکی از اعضا آغاز شد. سپس محمد رجایی مقدم معاون مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران ضمن اشاره به موضوع امسال روز جهانی خانواده یعنی"خانواده ها و اقدام اقلیمی: تمرکز بر آرمان توسعه پایدار 13 " گفت اگر چه خانواده ها در سراسر دنیا تا حد زیادی به دلیل فرایند های جهانی و تغییرات جمعیت شناختی در دهه های اخیر ازجنبه ساختاری متحول شده اند، سازمان ملل متحد هنوز خانواده را به عنوان واحد اصلی جامعه به رسمیت می شناسد.

وی  گفت روز جهانی خانواده فرصتی برای ترویج آگاهی در مورد مسائل مربوط به خانواده ها ایجاد می نماید وفرایند های اجتماعی ، اقتصادی و جمعیت شناختی را افزایش می دهد که خانواده ها را تحت تاثیر قرار می دهند.

ایشان اظهار داشت این روز جهانی موجب الهام برای گرامی داشت یک سری رخداد هایی گردیده که آگاهی های عمومی را ارتقا می دهند. در بسیاری از کشور ها روز بین المللی خانواده فرصتی برای تاکید بر موارد گوناگون منافع و اهمیت خانواده فراهم کرده است.

20190519 UNIC2خانم دکتر مهشید فروغان

وی گفت آرمان‌ 13 از آرمان های هفده گانه توسعه پایدار بر اقدام برای اقلیم یا بعبارت دیگر اقدام فوری برای مقابله با تغییرات اقلیمی و پیامدهای آن، تاکید دارد.

اهداف این آرمان عبارتند از:

1-تقویت تاب آوری و ظرفیت قابل انطباق با مخاطرات اقلیمی و بلایای طبیعی در همه کشورها.

2-گنجاندن تدابیر اتخاذ شده در مورد تغییرات اقلیمی در سیاست‌های ملی، راهبرد و برنامه‌ریزی‌ها.

3-بهبود آموزش، اطلاع‌رسانی و ظرفیت‌های انسانی و نهادی در کاهش اثرات تغییرات اقلیمی، سازگاری، کاهش اثرات و هشدار زودهنگام.

4-اجرای تعهد کشورهای توسعه یافته عضو "کنوانسیون چارچوب ملل متحد در مورد تغییرات اقلیمی " برای هدف استفاده مشترک از سالانه یکصد میلیارد دلار تا 2020 از همه منابع برای پاسخ‌گویی به نیازهای کشورهای در حال توسعه در چارچوب اقدامات برای کاهش معنادار و شفافیت در اجرا و عملیاتی‌سازی کامل "صندوق اقلیم سبز"  از راه سرمایه‌گذاری هرچه زودتر در آن.

5-ترویج ساز و کارهایی برای افزایش ظرفیت جهت برنامه‌ریزی و مدیریت مؤثر مربوط به تغییرات اقلیمی، در کشورهای کمتر توسعه یافته و کشورهای جزیره‌ای کوچک در حال توسعه، از جمله تمرکز بر زنان، جوانان، جوامع محلی و به حاشیه رانده شده.

20190519 UNIC3بعضی از اعضای موسسه مادران امروز(مام) حاضر در مراسم روز جهانی خانواده

این همایش با سخنرانی سرکار خانم دکتر مهشید فروغان، روانپزشک و متخصص طب سالمندی، در باره "خانواده و سالمندی" و جلسه پرسش و پاسخ خاتمه یافت.

Last modified onMonday, 20 May 2019 13:51
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time