UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

اردیبهشت 98 - افزایش دانش مربیان مرکز سگ گمرک جمهوری اسلامی ایران توسط دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد

اردیبهشت 98 - افزایش دانش مربیان مرکز سگ گمرک جمهوری اسلامی ایران  توسط دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد

تهران – 25 آوریل 2019 – دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران  یک کارگاه و ماموریت آموزشی به کشور هلند برای مربیان مرکز سگ گمرک ایران، به منظور ارائه آموزش نظری و عملی و همچنین

بازدید از واحدهای مرکز سگ پلیس و گمرک در مراکز سگ پیشرو برگزار کرد.

هدف از این آموزش که برای هفت مربی ارشد از مرکز سگ گمرک ایران برگزار شد، ارتقاء دانش آموزشگران مرکز سگ گمرک ایران در زمینه انتخاب، فیزیولوژی و روانشناسی، تغذیه، مراقبت­های بهداشتی و آموزش سگ­های مواد یاب بود. شرکت­ کنندگان همچنین به منظور انتقال دانش­هایی که از کارشناسان هلندی آموختند به کاربران تازه­ کار سگ در مرکز سگ گمرک، آموزش دیده اند.

جلسات عملی که در جریان این آموزش 10 روزه پیش­بینی شده بود، فرصتی برای مربیان مرکز سگ گمرک به منظور مشاهده، مقایسه و به ­روزرسانی دانش خود ایجاد کرد. تکنیک­های جستجو و اصلاح رفتار در سگ­ها توسط مربی هلندی این دوره آموزشی مورد تأکید و توجه قرار گرفت.

20190501 UNODC2

ایران کماکان یکی از مسیرهای اصلی ترانزیت قاچاق مواد مخدر از افغانستان به کشورهای اروپایی است. دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد همکاری مستحکم با دولت جمهوری اسلامی ایران در زمینه­های مختلف از جمله ظرفیت­سازی برای نیروهای انتظامی ایران ایجاد کرده است و در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و پیش­سازها، برای جمهوری اسلامی ایران کمک­های فنی تأمین کرده است. مربیان مرکز سگ گمرک ایران، که توسط دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد آموزش دیده­اند، در کار روزانه خود در گذرگاه­های مرزی در سراسر کشور از دانش خود استفاده خواهند کرد و به جستجو در کامیون­ها، کانتینرها و محموله­های ارسالی که از نقاط ورود قانونی می­گذرند، بپردازند.

این رویداد به عنوان بخشی از فعالیت­های پیش­بینی شده در چارچوب زیربرنامه 1 "مدیریت مرزی و قاچاق غیرقانونی" برنامه مشارکت کشوری (2019-2015 ) دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد برای جمهوری اسلامی ایران با کمک مالی سخاوتمندانه دولت ژاپن برگزار شد.

 

****

 برای دریافت اطلاعات بیشتر:
حسین عسگریان، کارشناس ارشد برنامه
 دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران  
تلفن: 81 ـ 77 83 87 88 (21 ـ 0098)  
فاکس: 00 67 79 88 (21 ـ 0098)  
پست الکترونیکی: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Last modified onWednesday, 01 May 2019 10:56
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time