UNIranLogoUNFlagblue
United Nations Iran
سازمان ملل متحد در ایران
UNIranLogoIranFlag larg

آذر 97 - بیانیه یوری فدوتوف به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد

آذر 97 - بیانیه یوری فدوتوف به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد

امسال، ما پانزدهمین سال از کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد را بعنوان نقطه عطفی گرامی می­داریم.

با عنایت به این کنوانسیون، هم اکنون تقریباً تمامی کشورهای جهان جرم فساد را در قوانین خود قانونگذاری نموده­اند. جامعه بین المللی، مبارزه با فساد را جهت پیشگیری و پرداختن به علل ریشه­ای در مناقشات و افراط گرایی خشونت آمیز، ایجاد صلح و حمایت از حقوق بشر امری ضروری می داند.

دولت ها به این مهم دست یافته­اند که مبارزه با فساد امری ضروری به منظور مقابله با جرایم سازمان یافته، از جمله قاچاق انسان و مهاجرین، و همچنین قاچاق مواد مخدر، سلاح ها و منابع طبیعی است.

از طریق آرمان های توسعه پایدار، کشورها متعهد به کاهش فساد و رشوه خواری، تقویت بازیابی و استرداد دارایی های مسروقه و ایجاد نهادهای مؤثر، فراگیر و شفاف هستند.

در 15 سال از زمان تصویب آن، کنوانسیون مبارزه با فساد سازمان ملل متحد، با 186 کشور عضو، به کنوانسیونی با گستره جهانی نزدیک شده است. این کنوانسیون به طور منحصر به فرد مجهز به مکانیزم مرور است که نیاز به کمک­های فنی را  شناسایی می­کند و کشورها را ترغیب به تبادل نظر در خصوص چالش­های موجود در مقابله با فساد می­نماید.

به عنوان پاسدار این کنوانسیون، دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد با دولت ها، بخش خصوصی، جامعه مدنی، سازمان های ورزشی، مدرسان و شهروندان همکاری می کند تا با نپذیرفتن فساد، و ارتقاء راستی و درستی به آرمانهای توسعه پایدار دست یابند.

با اتحاد علیه فساد ، می توانیم فرهنگ قانونمداری را ارتقاء دهیم، به ایجاد نهادهای پاسخگو و شفاف کمک کنیم و دسترسی به فرصت ها و زندگی سالم و پرثمر را برای تمامی مردم در اقصی نقاط فراهم نماییم.

 

 

Last modified onSunday, 09 December 2018 13:00
back to top

UN Offices in Iran

News and Stories

Resources

UN Offices Stories

UN Offices Stories

About Us

Follow Us

×

Sign up to keep in touch!

Be the first to hear about our new stories and job vacancies from UN in Iran and our partners.

Check out our Privacy Policy & Terms of use
You can unsubscribe from email list at any time